KONST / Litografier / Litografier 13162186
nr 1316 2186
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografier, 17st, oramade lösa blad. Signerad, numrerade. Bladets mått: 15x11 cm - 30x21cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:16:09
100 kr
400 kr
500 kr
700 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson